Nazwa regionu:

Piła

Liczba ludności:

73 tyś.

Powierzchnia obszaru:

102 km²

Jak zabezpieczyć gniazdo elektryczne przed dziećmi?

Gniazdko elektryczne to zagrożenie dla każdego dziecka, które mieszka razem z nami. Ze względu na ich położenie blisko podłogi są ciekawym obiektem dla bobasa, które lubi wszystko sprawdzać. W tym poradniku damy Ci wskazówki jak zabezpieczyć gniazdko elektryczne przed dziećmi!

Zabezpiecz gniazdko elektryczne

Jedną z najlepszych decyzji, które możesz podjąć to wybranie gniazdka, które ma w sobie już wbudowane specjalne zabezpieczenie, czyli przesłonę. Taka metoda skutecznie utrudnia dostanie się do kontaktu elektrycznego i niebezpiecznych elementów instalacji elektrycznej. Jak działa takie gniazdko z przesłoną? W momencie, gdy nie korzystamy z gniazdka ma ono zasłonięte otwory od strony wewnętrznej. W przypadku, gdy nawet mocny nacisk następuje na jeden z otworów nie ma możliwości włożenia tam czegokolwiek. Dopiero równomierny nacisk na dwie dziurki w kontakcie daje nam możliwość skorzystania z prądu elektrycznego. Jeśli, więc jesteś w trakcie remontu swojego mieszkania lub budowy domu, a w niedalekiej przyszłości planujesz mieć dzieci to zalecamy wybranie od razu gniazdek elektrycznych z przesłonami. Nie będzie trzeba w przyszłości zakupować dodatkowych zabezpieczeń.

Inne sposoby na zabezpieczenie kontaktu elektrycznego

W kontakcie jak wiadomo lub nie, mamy napięcie o wartości 230V, więc popłynie przez nie 10 amperów. Taka moc przepływająca przez górną partię ciała człowieka, a tym bardziej dziecka jest bardzo niebezpieczne, bo wiąże się z śmiercią lub bardzo ciężkimi uszkodzeniami funkcji biologicznych. Z tego też powodu tak ważne jest zabezpieczanie gniazdek elektrycznych, do których może mieć dostęp naszego dziecko. Jak, więc zabezpieczyć kontakt? W sklepie możesz dostać oprócz gniazdek z przesłoną inne rodzaje zabezpieczeń. To dobre sposoby, gdy mamy już wbudowane gniazdka i nie możemy ich wymienić na te z przesłonami. Międzyinnymi możesz zakupić specjalne zaślepki, które są najpopularniejszą metodą chronienia dziecka przed porażeniem prądem. Taka zaślepka jest umieszczana w obydwie dziurki w kontakcie elektrycznym .Wygląda to tak, jakbyśmy wkładali wtyczkę. Takie zaślepki można dostosowywać do swoich oczekiwań i potrzeb, ponieważ jest kilka wariantów do wyboru. Jednym z ciekawszych rodzai jest zaślepka posiadająca w swoim wyposażeniu specjalny kluczyk, którym możemy z łatwością zablokować dostęp do gniazdka elektrycznego. Taki klucz później chowamy w miejsce nie dostępne dla żadnego dziecka, które z nami mieszka. Dbaj o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swoich dzieci i inwestuj w zabezpieczenia na gniazdka elektryczne!

Przeczytaj więcej o uprawnieniach elektrycznych na stronie https://uprawnienia-elektryczne.pl/.