Nazwa regionu:

Piła

Liczba ludności:

73 tyś.

Powierzchnia obszaru:

102 km²

Jak usunąć wirusy z komputera?

Dziwne zachowanie Twojego komputera może świadczyć o pojawianiu się wirusów. Wolne działanie, samowolne restartowanie się systemu czy mnogie procesy w menadżerze zadań to kilka z zachowań, które mogą się pojawić. Sprawdź, jak usunąć wirusy z komputera?

To są oznaki infekcji czyli wirusa

Jeśli Twój sprzęt ma:

– nagłe uruchamianie się programów,
– nagłe wyświetlanie wiadomości,
– otwieranie się napędów CD-ROM,
– odtwarzanie się losowo muzyki i różnych dźwięków,
– powiadomienie pochodzące z zapory o próbie połączenia się z internetem przez niektóre aplikacje bez zezwolenia czy działania przez użytkownia

To na pewno Twój komputer został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Wirusy – jak je usunąć z komputera?

Jeśli posiadasz aktualny program antywirusowy to świetnie! Jednak, gdy go nie masz pobierz go lub zakup w sklepie z oprogramowaniem komputerowym. Posiadając taki program możesz przejść dalej. Oto krok po kroku jak usunąć wirusy z komputera.

1. Na samym początku odłącz swoje urządzenie od internetu. Mówimy tutaj o kompletnym wyłączeniu dostępu do sieci, aby wirus nie mógł dalej wysyłać danych na serwer cyberprzestępcy.

2. Następnie wyłącz komputer i przełącz się na tryb awaryjny. Przeważnie przy starcie urządzenia nalezy wcisnąć klawisz F8.

3. W trybie awaryjnym przeskanuj cały swój komputer poprzez program antywirusowy. Wiele wirusów włącza się już przy samym starcie systemu, dlatego tak ważne jest, aby czynności usuwania złośliwego oprogramowania robić w trybie awaryjnym. Jeśli skanowanie coś znajdzie po prostu to usuń.

4. Zrób czyszczenie swojej przeglądarki internetowej. Niektóre wirusy psują przeglądarkę, z której się korzysta. Możesz je usunąć wykonując czyszczenie pamięci podręcznej lub po prostu odinstalować i zainstalować ją ponownie.

5. Wykonuj częste skanowanie swojego komputera i systemu operacyjnego programem antywirusowym przez około tydzień, aby mieć pewność, że wirus niezainfekuje ponownie Twojego urządzenia.

Co zrobić, gdy nic nie pomaga?

Jeśli opisane powyżej kroki nie pomogą w pozbyciu się wirusa z komputera, a samo skanowanie jest nic nie warte. To czas podjąć radykalne kroki i skontaktować się z profesjonalistami, którzy zajmują się usuwaniem złośliwego oprogramowania z takich urządzeń jak komputer czy laptop. Wirus, dzięki ich pomocy może zostać usunięty całkowicie bez utracenia cennych danych. A to ważne, jeśli na naszym sprzęciem pracujemy i przechowujemy wrażliwe dane dotyczące firmy, kont bankowych, haseł i wiele innych.

Przeczytaj więcej na stronie Usuwanie wirusów WordPress.