Nazwa regionu:

Piła

Liczba ludności:

73 tyś.

Powierzchnia obszaru:

102 km²

Jak kupić używany samochód?

Zakup samochodu używanego to zdecydowane nie jest prosta sprawa. Możemy paść ofiarą oszusta, a auto będzie naszą studnią finansową bez dna. Jak kupić używany samochód? W tym poradniku przedstawimy Ci najważniejsze wskazówki, aby uniknąć tak nieprzyjemnej wpadki.

Kupowanie używanego auta to zawsze jakaś niewiadoma. Nie wiadomo czy wybrany przez nas pojazd nie posiada przypadkiem ukrytych wad czy usterek, które trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka. Idealnym zakupem byłby pojazd od zaufanej nam osoby, ale dość rzadko taka okazja się trafia. Raczej stajemy przed zakupem od osoby nam zupełnie obcej. O czym, więc w tym przypadku należy pamiętać, aby kupowane przez nas auto nie było później naszą udręka? Sprawdź, czytając dalej.

Sprawdź wszystko o danym pojeździe, który Cię interesuje

Każdy model samochodu posiada charakterystyczne dla danej marki wady produkcyjne, które bardzo często są głównym powodem jego pozbycia. Informacje na temat takich przypadłości pojazdu warto zawsze przed zakupem sprawdzić na portalach branżowych. Mając taką wiedzę będziemy mogli sprawdzić konkretne auto pod tym kątem.

Zabierz ze sobą doświadczoną osobę

Najgorszym błędem, który może popełnić osoba kupująca używany samochód to zabranie ze sobą kogoś, kto nie posiada żadnej wiedzy i umiejętności związanych z motoryzacją. Taki towarzysz raczej wyrządzi więcej szkód niż pożytku, więc zdecydowanie odradzamy takiego zagrania. Zabierz ze sobą kogoś kto wie z czym je się chleb! Możesz wybrać znajomego mechanika lub skorzystać z ofert eksperta, który za pomoc przy zakupie auta weźmie od 100 do 300 złotych.

Sprawdzaj i pytaj

Osoby sprzedające używane samochody bardzo często próbują zataić prawdę lub prowadzą tak rozmowę, aby nie można było zadawać pytań. Tyczy się to przede wszystkim handlarzy, którzy manipulują i są w tym całkiem dobrzy. Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie dokumenty, a osoba sprzedająca jest zobligowana do ich pokazania. Poproś o przegląd auta w ASO, książeczkę serwisową, sprawdzenie pojazdu w rejestrze VIN. Jako kupujący mamy prawo do zapoznania się z dokładną historią danego samochodu. Jeśli sprzedający będzie się wykręcał co do papierów zdecydowanie zrezygnuj z takiej oferty! Prawdopodobnie z samochodem jest coś nie tak. Oprócz sprawdzenia wszystkich formalności nalegaj na próbną przejażdżkę, wtedy można zobaczyć jak pojazd się zachowuje i wyhaczyć możliwe usterki. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówkę zakup używanego samochodu nie będzie dla Ciebie trudnym zadaniem.

Sprawdź także poradnik jak zdjąć tablice rejestracyjne na Porady.org.