Nazwa regionu:

Piła

Liczba ludności:

73 tyś.

Powierzchnia obszaru:

102 km²

Holandia – najpopularniejsze zawody dla Ciebie

2018.12.04

2 minuty i 5 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Najpopularniejsze zawody w Holandii
    • 1. Elektryk
    • 2. Budowlaniec
    • 3. Operatorzy wózków widłowych
Niniejszy artykuł pod tytułem Zużycie prądu – jak to obliczyć i zmniejszyć rachunki? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Zużycie prądu – jak to obliczyć i zmniejszyć rachunki? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Holandia jak wiadomo to jeden z krajów do, których Polacy najchętniej wyjeżdżają za pracą. Bezrobocie w tym państwie jest niskie, ale rynek pracy wciąż szuka wykwalifikowanych pracowników. Zobacz, jakie zawody w Holandii są najlepsze dla Polaków.

Dlaczego Holandia jest tak często wybierana nie tylko przez Polaków, ale wszystkich innych imigrantów? Ponieważ oferuje ona jedne z największych zarobków w Unii Europejskiej. Osoba, która ukończyła 21 lat może zarobić minimalną krajową w wysokości 1 635,60 euro jest to 7497,49 złotych miesięcznie. Pracodawcy w Holandii to osoby bardzo otwarte na Polaków, którzy mają wysokie kwalifikacje, ale także dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę zawodową. Bardzo łatwo tutaj znaleźć pracę w takich branżach jak ogrodnictwo czy gastronomia.

Najpopularniejsze zawody w Holandii

Jeśli planujesz wyjechać do Holandii najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie specjalistycznych kwalifikacji jeśli nie chcesz pracować na przykład przy zbieraniu owoców. Poniżej znajdziesz zawody, w których pracownicy są najbardziej poszukiwani.

1. Elektryk

Jest to jeden z zawód, który w Niderlandach jest bardzo pożądany. Jest ich mało ze względu na to, że muszą oni posiadać odpowiednie uprawnienia elektryczne. Tylko z nimi można pracować przy instalacjach, sieciach i urządzeniach elektrycznych. Specjalista z certyfikatem i umiejętnościami może liczyć na zarobek od 2100 euro do nawet 12 000 euro za miesiąc. Wszystko zależy od tego jakie długie doświadczenie posiada pracownik. Elektrykiem w Holandii możesz zostać zapisując się na kursy zawodowe oferowane w internecie.

2. Budowlaniec

Dużo ofert pracy można znaleźć w branży budowlanej na stanowiskach kierowniczych, jak i zwykłych. Na rynku w Holandii poszukuje się fachowców takich jak dekarzy, zbrojarzy, płytkarzy, murarzy, monterów rusztowań czy tynkarzy. Ponadto znajdują tutaj pracę też hydraulicy i spawacze.

3. Operatorzy wózków widłowych

Rozwijająca się stale produkcja i branża budowlana wpłynęła na potrzebę zatrudniania osób posiadających uprawnienia do poruszania się na wózkach widłowych. Osoby z małym doświadczeniem mogą liczyć na około 12 euro brutto za godzinę.

Wszystkie te kwalifikacje można zdobyć w Polsce zapisując się na kursy zawodowe. Wiele firm oferuje takie kursy w formie stacjonarnej bądź zdalnej wykorzystując nowoczesne formy nauki online. Kursy zawodowe to szybkie zdobycie umiejętności i uprawnień, które pozwolą na pracę w Holandii. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę oferującą takie kursy.