Nazwa regionu:

Piła

Liczba ludności:

73 tyś.

Powierzchnia obszaru:

102 km²

5 kroków do cery bez zmarszczek

2021.05.28

2 minuty i 31 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Krok pierwszy - oczyszczanie
  • Krok drugi - nawilżanie
  • Krok trzeci - złuszczanie
  • Krok czwarty - ochrona przeciwsłoneczna
  • Krok piąty - zwróć uwagę na to, co jesz
Niniejszy artykuł pod tytułem Zużycie prądu – jak to obliczyć i zmniejszyć rachunki? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Zużycie prądu – jak to obliczyć i zmniejszyć rachunki? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już po 25. roku życia. Niestety nie istnieje złoty środek, który powstrzyma upływający czas, jednak stosując odpowiednią pielęgnację skóry możesz znacznie spowolnić jego skutki. Oto pięć kroków, o których powinnaś pamiętać aby dłużej cieszyć się piękną cerą bez zmarszczek.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Po całym dniu w biegu padasz z nóg i jesteś zbyt zmęczona aby zrobić cokolwiek, nie wspominając o demakijażu? Jest to największy błąd jaki możesz popełnić w stosunku do własnej cery. Nagromadzone przez cały dzień zanieczyszczenia w połączeniu z podkładem i pozostałym makijażem zapychają pory skóry. Utrudnia to jej oddychanie oraz prowadzi do podrażnień i przedwczesnego starzenia. Dlatego pamiętaj – nigdy nie zapominaj o oczyszczeniu skóry przed snem!

Krok drugi – nawilżanie

Oczyszczona skóra potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Z wiekiem warstwa hydrolipidowa skóry staje się coraz słabsza i nie jest w stanie utrzymać w skórze odpowiedniej ilości wody, przez co skóra ulega przesuszeniu, staje się szara i traci jędrność. Aby temu zapobiec po oczyszczeniu stosuj nawilżające serum, a następnie nałóż krem. Oprócz codziennego nawilżania kremem przynajmniej dwa razy w tygodniu powinnaś zapewnić skórze skoncentrowaną dawkę nawilżenia za pomocą maseczki.

Krok trzeci – złuszczanie

Obumierające komórki skóry mogą sprawić, że Twoja cera wygląda na zmęczoną i jest szorstka w dotyku. Zwykłe oczyszczanie nie jest w stanie usunąć całości martwego naskórka. W związku z tym regularnie powinnaś stosować peeling. Częstotliwość jego wykonywania zależy od rodzaju Twojej cery, jednak najbezpieczniejsza opcja to dwa razy w tygodniu (zbyt częste stosowanie peelingu może podrażnić skórę).

Krok czwarty – ochrona przeciwsłoneczna

Nie skupiaj się wyłącznie na pielęgnacji wieczornej. Również poranna ma bardzo duże znaczenie dla Twojej cery. Po oczyszczeniu twarzy, ale przed nałożeniem makijażu, nie zapominaj o zapewnieniu swojej skórze ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Twoja skóra jest narażona na ich działanie nawet w pochmurne dni. Wybierz krem z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Krok piąty – zwróć uwagę na to, co jesz

Stosując różnego rodzaju kosmetyki zapewniasz pielęgnację swojej skóry jedynie z zewnątrz. Aby zadbać o nią kompleksowo musisz to robić również od wewnątrz. Wraz z pokarmem Twój organizm przyjmuje składniki i minerały niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Gdy Twoja dieta jest w nie uboga, organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Pierwszymi tego efektami są właśnie problemy z cerą – pojawiają się podrażnienia, stany zapalne, przebarwienia, skóra staje się wiotka. Aby temu zapobiec zwracaj uwagę na to, co jesz. Unikaj niezdrowych produktów, sięgaj częściej po warzywa oraz owoce i pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.